1. Home
 2. Docs
 3. EticSoft Politika ve Pros...
 4. EticSoft Genel Bilgi Güve...
 5. Cihaz ve Ofis Güvenliği Prosedürü

Cihaz ve Ofis Güvenliği Prosedürü

Doküman No008
Versiyon1.0
TürProsedür
Gizlilik Kurum İçi
 1. Ofislerin içindeki tüm elektronik cihazlar Kurul tarafından envanter onayı verilmiş ve tanımlı cihazlar olmalıdır.
 2. Görev ve unvanı ne olursa olsun tüm çalışanlar ofis binalarına giriş yaparken gerekli güvenlik prosedürlerini (yüz okutma, parmak izi gibi) uygularlar.
 3. Çalışanlar ofislerdeki cihazlarını gözetimsiz ve açık şekilde bırakmamalıdır.
 4. Tüm cihazlarda Kurul tarafından tavsiye edilen anti-virüs kullanılmalı, işletim sistemleri ile ilgili güncellemeler takip edilmelidir.
 5. Kurul, ofislerde yangın başta olmak üzere doğal afet tehditleri için önlemler ve kurtarma senaryoları oluşturularak yazılı şekilde bilgilendirme yapar.
 6. Ofiste kullanılacak cihazların güvenliğinden şüphe edilmesi durumunda Bilgi Güvenliği Sorumlusuna yazılı (e-posta) ile bildirilmelidir.
 7. Ofislerin içerisinde herhangi bir cihazla fotoğraf çekmek, görüntü ve ses kaydı yapmak yasaktır.
 8. Ar-Ge ofisleri kendi personeli hariç girişe ve ziyarete kapalıdır. Bu kısıtta hiçbir istisna söz konusu edilmemelidir.
 9. Ofislere sipariş verilen paketler ofislerin kapısında teslim alınmalıdır.
 10. Ofisin özel ağına ziyaretçilerin erişimi yasaktır.
 11. Hassas verileri içeren yedek dosyaları ilgili prosedürlerde belirlenen ortamlara kayıt edilir. Bu dosyaların ofis içinde tanımlı cihazlar dahil hiçbir cihaza indirilmemelidir
 12. Tanımlı cihazların ofislerin dışına çıkarılması yasaktır. Tamir, bakım gibi durumlar, planlı ise Kurula plansız ise Bilgi Güvenliği Sorumlusuna bildirilmelidir.
 13. Tanımlanmamış cihazların ofislerin içine girmesi yasaktır. Tamir, bakım v.b. durumlarda ofis dışından getirilecek cihazlar olması durumunda planlı ise Kurula değilse Bilgi Güvenliği Sorumlusuna bildirilmelidir.