Prestashop Kur Sorunu

Prestashop Kur Sorunu

Merhaba Sevgili Prestashop kullanıcıları

Prestashop yazılımı kur güncellemeleri için çekirdeğinde bir API mekanizmasına sahiptir. Kur güncellemeleri Prestashop ana sistemi üzerindeki bir XML dosyasından alınır. Bu XML veri kaynağı dosyası tüm kurların serbest piyasa oranlarını anlık olarak tüm Prestashop mağazalarına servis edilir.

Fakat geçtiğimiz günlerde Prestashop bu dosyadan TRY (Türk lirası) kurunu çıkardı. Bu sorunu çözmek için kurları başka bir kaynaktan almak gerekiyor. Kur kaynağını değiştirmek çekirdek modifikasyonları ile rahatlıkla çözülebiliyor. Ama bunu Profesyonel anlamda çözebilmek için finansal ve yazılımsal standartlara bir modül geliştirme ihtiyacı doğdu.

 

Yurt dışındaki müşterilerimizi de gözeterek, https://eticsoft.com/shop/en/prestashop-e-commerce/56-prestashop-currency-xml-source-modifier-and-auto-updater.html adresindeki modülü geliştirdik.

Bu modül aynı zamanda en çok sattığımız diğer bir modülümüz olan Prestashop Multi Currency modülü ile de entegre çalışıyor. Multi Currency (Çoklu para birimi) modülünü https://eticsoft.com/shop/tr/home/21-prestashop-coklu-para-birimi-coezuemue-16x-v.html adresinden indirebilirsiniz.

 

Modülde şu an 3 farklı kur güncelleme kaynağı bulunuyor.

Yahoo Finance API (Sürekli güncelleniyor)
ECB European Central Bank (Günlük güncelleniyor)
TCMB (Mesai saatlerinde 6 kere güncelleniyor)
Ayrıca istediğiniz başka veri kaynaklarını da iletirseniz ekleyebiliriz.

Diğer özellikler:
Prestashop standart kaynağı dışındaki kaynakları entgre eder
Kurları periyodik ve otomatik günceller
Eski kur güncelleme metodunu düzeltir.
Çok hafiftir. Sunucu performansı için kusursuz bir dosttur.
Başka veri kaynaklarını entegre etmek isterseniz yapabiliriz.
Diğer modüllerimizdeki gibi ömür boyu ücretsiz güncelleme ve destek veriyoruz. (herkese destek verebilmemiz için lütfen tadında bırakın 🙂 )