Garanti Bankası Güncellemesi İle İlgili Duyuru

Garanti Bankası Güncellemesi İle İlgili Duyuru

Değerli SanalPOS PRO ve SanalPOS Plus kullanıcıları

05.02.2015 tarihinde Garanti Bankası A.Ş. tarafından Sanal POS uygulamaları kullanan kullanıcılara bir e-posta gönderdi.

Epostada vurgulanan iki konu şu şekildeydi.

Internet Tarayıcı sağlayıcı firmalar başta olmak üzere, ilgili firmalar sundukları ürün ve servislerde bu ay itibari ile, SHA1 algoritması ile üretilmiş sertifikalar için uyarı vermeye başlayacaklarını duyurdular*.

İkinci konu ise

SSLV3 Protokolünün geçerliliğini yitiriyor olmasından dolayı, sertifika güncellemelerinden sonra bu protokol kullanılarak sistemimize yapılan erişimler şubat sonu itibari ile hata alacaktır.

İlk konu ise hosting firmanıza danışmanız gereken bir durumdur. IyonHost kullanıcıları ve iyonhost üzerinden SSL sertifikası satın alan müşterilerimiz için herhangi bir sorun oluşmayacaktır.

İkinci konu ile ilgili gerekli düzenlemeler çok daha öncelerde yapılmış olup 2011 yılından sonra yayınladığımız bütün ödeme ürünlerimizde zaten mevcuttur.

Özet olarak: SanalPOS ürünlerinde herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. eticSoft güvenlik ve teknoloji trendlerini sizin adınıza zaten takip ediyor ve erkenden önlem alıyor.

Ek olarak: Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda eticSoft’dan ücretsiz teknik destek alabileceğinizi ve eticSoft’un 10 yıldır ödeme otomasyon sistemi uzmanı olduğunu unutmayınız.