Otellerin Online Booking Maliyetleri ve Çözümü

Otellerin Online Booking Maliyetleri ve Çözümü

Otellerin Online Booking Maliyetleri ve Çözümü

Ülkemizdeki otellerin çoğu, doğrudan kendi web siteleri üzerinden direk online booking imkanı sunup ödeme alamıyorlar. Alabilenler de maliyet, işleyiş, oda fiyatı tutarsızlıkları, overbooking, ve online ödeme esnasında para birimi seçimi sunamama sorunları ile yüzleşiyorlar.

Sonunda sezon öncesi odaların toplu olarak acentelere satılıp nakit girdisi sağlamak veya satış kanallarına devasa komisyonlar ödeme zorunda kalıyorlar. Bu şekilde yapılan satışla ilgili oluşan iş yükünden kurtulmak veya eski düzen defter-kalem ile devam etmek daha bir işlerine geliyor. Bu da mevcut potansiyelden gerektiği gibi faydalanamamak sorununu doğuruyor.

EticSoft R&D Lab olarak Otellerin Rezervasyon ve Ön Büro Yönetimi süreçlerine uçtan uca bir çözüm ürettik.

Hoteleskop yazılımımızın temel avantajları:

1. Düşük komisyon oranları.

Dünyadaki tüm kartlar ve yabancı para birimlerinde çok düşük komisyonlarla doğrudan (acente/satış kanalı olmaksızın) kendi sitenizden rezervasyon alabilirsiniz. Yurt içindeki kartlar için taksitle ödeme seçeneği sunabilirsiniz. Toplamda %12’lere varan komisyon yükünden kurtulursunuz.

2. Sıfır maliyet ile güvenlik sertifikasından, ön büro yönetim yazılımına kadar uçtan uca eksiksiz ve hazır bir sisteme sahip olursunuz. Tek yapmanız gereken birkaç tıklama ile odalarınızı kaydetmek.

3. Rezervasyon esnasında müşterilerinize kendi para biriminde online ödeme seçeneği (USD/EUR/GPB gibi) sunabilirsiniz.

4. Ödemeler (kredi kartı/nakit v.b.) ile doğrudan sizin hesabınıza yapılır. Hiçbir aracı ve ödeme vadesi beklemezsiniz. Rezervasyon için gerekli minimum tutarı siz belirleyebilirsiniz.

5. Rezervasyonlar doğrudan otelinizin sisteminden sorgulanır. Doğrudan sizin yönetim panelinize gelir. Aynı odanın birden fazla kişiye rezerve edilmesi gibi hatalar mümkün değildir.

6. Defter tabanlı oda kayıtları tutmanıza veya oda yönetimi için ek yazılımlar kullanmanıza gerek kalmaz. Check-in işleminden rezervasyon uzatmaya, Housekeeping durumunda kadar tüm müşteri işlemlerini rahatça yapabilirsiniz.

7. Rezervasyon-booking modülünü mevcut web sitenize birkaç dakika içinde entegre edebilirsiniz. Web sitesi olmayan otellere de uygulanabilirdir. Özellikle sistemlerinde mevcut müşteri veritabanını kullanarak özel günler ve sezonlarda “tekrar pazarlama” yaparak düşük komisyonla direkt rezervasyon ve ödeme alabilirsiniz.

8. Sezonluk/günlük fiyatlar girebilirsiniz. Müşteri ve guruplara özel indirimler tanımlayabilirsiniz.

9. Yönetimi ve kullanımı kolaydır. Gelişmiş booking formları mevcut sitenize kolay entegre olur. Offline olarak da kullanabilirsiniz.

10. Bağımsız bir şekilde odalarınızın müsaitlik durumunu, sezonsal fiyatlarını, indirim ve kampanyalarınızı istediğiniz zaman anlık bir şekilde yönetebilir, overbooking sorunu yaşamazsınız.

11. Uluslararası standartlarda korunması gerçekleştirilen, PCI DDS güvenlik standartlarına sahip ve 3D Secure uyumlu, 256 Bit SSL ile şifrelenen bir alt yapıda hizmet verir.

12. Uçtan uca otel yönetimi ve üstün raporlama özelliği de bulunmaktadır (opsiyonel).

13. Sektörü yakından tanıyan tecrübeli Türk mühendisler tarafından ülkemiz turizm cenneti Antalya’da, Akdeniz Üniv. Teknokenti’nde üretilmiştir.

14. Teknik destek ücretsizdir. Kurulum ve teslim sonrası ücretsiz teknik destek ve danışmanlık hizmeti alırsınız.

Başvuruda bulunmak veya konu hakkında detaylı bilgi almak için buradan bizimle iletişime geçebilir ya da aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

İletişim: +90 (850) 885 10 07