Prestashop Moka SanalPOS

Prestashop Moka SanalPOS

PRESTASHOP için Moka Ödeme Modülü

ENTEGRASYON DOKÜMANI

Versiyon 1

Doküman versiyonu 0.1

Tarih: 18/12/2015

Yazar NAZMİ AYTEKİN

@eticsoft.com

İÇİNDEKİLER

1 GENEL BİLGİLER 1

1.1 GENEL BİLGİLER ve DESTEK 1

1.2 KULLANIM ŞARTLARI 1

1.3 KURULUM 1

1.4 TAKSİT SEÇENEKLERİ 4

1.5 ÖDEME SAYFASI 5

1.6 YARDIM VE TEKNIK DESTEK 6

1GENEL BİLGİLER

1.1GENEL BİLGİLER ve DESTEK

 1. Bu ödeme modülü sadece Prestashop (prestashop.com) yazılımını kullanan ve Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş. (moka.com) mağaza hesabı olan web sitelerinde tahsilatın kredi kartı ile Moka üzerinden (çevrimiçi) yapılmasına olanak sağlar.
 2. Modül tamamen açık kaynaklı olarak yazılmıştır. Kullanım şartlartına (bkz 1.2) sadık kalınması şartıyla her türlü değişiklik ve geliştirme yapılabilir.
 3. Teknik destek taleplerinizi ve sorularınızı moka.com adresine iletebilirsiniz.
 4. Prestashop 1.5.x ile 1.6.x ve gelecek sürümleri için uyumludur. Önceki sürümler için test edilmemiştir. Prestashop yazılımının gereksinimlerinden farklı bir gereksinimi yoktur.
 5. Bu modül ile 3D Secure veya doğrudan ödeme (API) yöntemlerini kullanarak ödeme alabilirsiniz.
 6. Yabancı para birimlerdeki ödemeleri TRY (Türk Lirası) olarak çevirip ödeme alır.

1.2Kullanım Şartları

 1. Moka modülü açık kaynaklı ve ücretsizdir. Satılamaz.
 2. Moka modülü Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş ‘nin sağladığı servisleri kullanmak için geliştirilmiştir. Başka amaçla kullanılamaz.
 3. Uluslararası güvenlik standartlarında kredi kartı bilgilerine erişim veya bilgilerin kayıt edilmesi yasaktır. Bu modül orijinal kaynak kodlarıyla müşterilerinizin kredi kartı bilgilerini asla kaydetmez. Kaynak kodlarını bu kurallara uygun tutmak sizin sorumluluğunuzdadır.

1.3KURULUM

 1. Öncelikle ve Kesinlikle Yedek Alınız !
  Sisteminizin tüm dosyalarını ve veri tabanını yedekleyiniz. Kurulum ve entegrasyon sırasındaki tüm riskler sizin sorumluluğunuzdadır.

 2. Bu modülü Prestashop yönetim panelinizden yükleyebilirsiniz. Yönetim panelinizden modüller sayfasına girin ve “yeni ekle” butonu tıklayıp modülü indirdiğiniz Prestashop-moka.zip dosyasını yükleyin.
 3. İsteğe bağlı olarak dosyaları arşivden çıkarıp FTP ile modules dizininin içine atabilir ve yönetim panelinden kurulumunu yapabilirsiniz..

 

 1. Yönetim panelinizden modüller sayfasına ve buradan Moka modülünün ayarlar sayfasına giriş yapınız.
 2. Açılan sayfada 4 sekme bulunuyor. Sizi genel ayarlar sekmesi karşılayacaktır. Buradan Moka.com mağazanızın temel bilgilerini girebilirsiniz.
 3. İkinci sekmede banka oranları bulunuyor. Burada vade farkına göre komisyon oranlarınızı girebileceğiniz bir tablo var.Buradaki komisyon oranları seçilen taksit sayısına göre müşterinizin ödeyeceği toplam ücreti hesaplamakta kullanılır. Oranlar alışveriş toplamına yansıtılır. Vade farkı almak istemiyorsanız bu alanları sıfır olarak girebilirsiniz.
 4. 3. sekmede Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş. ve sunduğu hizmeler ile ilgili bilgi ve bağlantılar bulunmaktadır.

 

 1. Son sekmede yardım ve teknik destek kodularında ihtiyacınız olacak bağlantı ve iletişim adresleri ile bu kullanma klavuzunun adresi bulunmaktadır.

 

 

1.4TAKSİT SEÇENEKLERİ

Not: Taksit seçeneklerinin görünmesini istemiyorsanız modülün genel ayarlar sekmesinden bu opsiyonu kapatabilirsiniz.

Yönetim panelinizden belirlediğiniz komisyon oranları ile ürün sayfalarınızda ürünün fiyatına göre hesaplanmış bir taksit seçenekleri bloğu eklenir. Taksit Seçenekleri Mobil Cihazlara Uyumludur.

1.5ÖDEME SAYFASI

Ödeme sayfasında oldukça kullanışlı ve kolay bir kredi kartı giriş arayüzü bulunuyor. Vurgulanması gereken önemli özellikleri şu şekilde sıralanabilir.Çok dilli yapıya uygun (İngilizce ve Türkçe çevirileri yapılmıştır. Dilediğiniz dile kolaylıkla çevirebilirsiniz)

3 katmanda kart bilgileri kontrol edilir.

Y üksek güvenlik standartlarına uygun ve SSL ile çalışacak şekilde yapılandırılmıştır.

 

1.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yardım ve Teknik Destek

Entegrasyon sürecinizde soru ve destek talepleriniz için Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş.
https://moka.com
destek@moka.com
Geliştiriciler EticSoft